Як підвести підсумки року
в стосунках
Звичними є підсумки року в бізнесі. Оскільки, були поставлені чіткі плани, то і результати є зрозумілими. А як в стосунках? Ви підводите підсумки року про ваше партнерство? Адже взаємини - така ж значима сфера життя, як і кар'єра.В бізнесі цінним є результат, у взаєминах - процес. Відповідно, якщо згадати перелік бажань з початку минулого року і порівняти досягнення в кінці - можна зіткнутися з низкою нових образ та розчарувань. Це не аксіома, проте ризик є. Натомість, пропоную підводити підсумки іншим способом...


Підсумовуючи процес, аналізуйте стан, а не досягнення
Мірилом якості процесу є той стан, в якому ви перебуваєте. Я маю на увазі, сприйняття себе, оточення, партнера на рівні почуттів і переживань. Згадайте, яким для вас виявився цей рік з коханою людиною? Як ви себе почували протягом цього часу? Можливо, це був ще один рік разом, а можливо всього кілька місяців. Які переживання наповнювали серце саме в цей відрізок часу?

Цінуйте миті, від яких перехоплює подих
Впевнена, протягом року були особливі моменти, які запам'яталися. Хвилини справжньої близькості, щирості, доторку сердець. Згадайте їх! Відновіть в пам'яті події та обставини протягом року, коли хотілося зупинити час, залишитися в тій частинці світу, розчинитися від задоволення. Провідчувайте заново емоції та почуття до партнера, до себе в той момент.

Буває по-різному. Вчіться дякувати
Стосунки, як море: штиль і лагідне сонце, чи хвилі, саме створені для серфінгу, чи шторм і блискавиці - все це його природні стани. Так і в партнерстві, протягом року ви, напевне, переживали чимало різних почуттів. Бувало, сварилися, бувало, жили як одне ціле, бувало, ваші дороги розходилися. Згадайте ті моменти року, за які варто подякувати партнерові, а також, за які належить подякувати собі. Вдячність додає життя у ваші взаємини. Вже не одне дослідження показало, що пари, які вміють помічати позитивні сторони та є уважним один до одного, живуть довше і щасливіше. Негаразди в стосунках теж робили свою тиху справу для зміцнення зв'язку між вами. Спитайте себе: "Як ті чи інші негативні ситуації у вашій парі допомагали вам? У чому робили вас сильнішими? В чому мудрішими? Яка нова цінність з'явилася в стосунках завдяки вирішеним конфліктам?".

Поділіться з партнером своїми роздумами про підсумки року
Йому чи їй буде приємно і важливо почути це! Така робота корисна вам, оскільки показує нові грані, за які вартує цінувати стосунки. Вона важлива для партнера, оскільки дає можливість почути і укріпити те вартісне, що є між вами. Як додаткова дія: приємні емоції, ще один момент близькості та підкріплення позитивного досвіду. Оформіть це як новорічну листівку, тост на святі чи інший креативний подарунок. Повірте, партнер запам'ятає такий особливий презент на довгі роки!

Все як в старому анекдоті. "Вечеряє 70-ти річна пара. Чоловік не витримує і починає бурчати: "От скільки можна їсти цей огидний суп?! Мав необережність сказати, що смачно і тепер давлюся ним вже скільки років"!. Дякуйте за те, що вам справді приємно ;)

Приємних свят вам, любі читачі!
Made on
Tilda